pixel

Кой филтър на Meltem за каква цел е?

Meltem

За своите комфортни вентилационни устройства Meltem предлага различни варианти на филтри за пречистване на външния въздух.

За компенсиране на досадните миризми уредите M-WRG-II на Meltem могат да бъдат оборудвани с филтър за фини прахови частици M-WRG-II-FK с активен въглен с филтърен клас ePM2.5 55 % (F7). Той се състои от многослойна полиестерна микрофибърна вълна с допълнителен слой активен въглен и спира ефективно респирабилни фини прахови частици от клас PM2,5 от външния въздух – полени, сажди и бактерии. Освен това той е в състояние да задържи във филтъра и вредни газове като гориво, азотни оксиди или озон.

Филтър за приточен въздух

Филтърът за фини прахови частици от типа M-WRG-II-FA (F7) също се монтира стандартно в секцията за свеж въздух на уредите M-WRG-II. Въздушният филтър пречиства ефективно външния въздух от едри прахови частици като полени и респирабилни фини прахови частици или замърсители на въздуха като сажди, азотни оксиди и бактерии от клас прах PM1. Според производителя това го прави много подходящ за ограничаване до минимум навлизането на полени в затворени помещения, което би допринесло за доброто състояние на хората, страдащи от алергии.

Meltem

Филтър за отработения въздух

За да се филтрира и изходящият от помещението въздух, комфортните вентилационни устройства са допълнително оборудвани с филтър за груби прахови частици с филтърен клас Coarse 60% (G4), който ефективно задържа прахови частици като домашен прах >PM10. По този начин се предотвратява замърсяването на компонентите в уреда.

Всички въздушни филтри са с кръгли филтърни касети, които осигуряват голяма филтърна площ с много компактен размер. Те могат да се сменят „за нула време“. За да се осигури чист въздух в помещенията, те трябва да се сменят поне веднъж или два пъти годишно, в зависимост от вида на филтъра. Meltem ясно показва как става това в кратко ръководство. По този начин всеки потребител може да повлияе положително на хигиенно безупречната функция на своите вентилационни устройства.

Снимки: Meltem

Може да харесате още...