Нова хибридна кондензна газова система от Buderus
Новата хибридна кондензна газова система е подходяща за модернизиране на отоплителните системи. Състои се от газов кондензен котел Logano plus GB212, хибриден комплект с външен термопомпен агрегат и хибриден мениджър HM200, който свързва и двата компонента. Системата е допълнена от резервоар за съхранение на топла вода.
Предлага се с мощности от 15 или 22 kW и ако е необходимо може да се преустрои за работа с течен газ. Термопомпата постига 6,5 kW (A2/W35) или 5,4 kW (A-10/W35). Всички, които вече са инсталирали газов кондензен котел Logano plus GB212, могат да го разширят благодарение на опита на Buderus. Всички газови кондензни котли Logano plus GB212, произведени след август 2020 г. могат лесно да бъдат модернизирани в хибридното решение GBH212.
Предварително сглобени компоненти – бърз монтаж
Новото хибридно решение предлага няколко предимства. Можете да го използвате, за да интегрирате външна термопомпа в газова кондензна система без сертификат за инсталиране.
Хибридната система Logano plus GBH212 също е много подходяща за подмяна на нафтови или газови котли. Изисква се приблизително толкова място, колкото при по-старите котли на нафта или газ с резервоари за съхранение на гореща вода. Много компоненти са предварително сглобени, което ускорява монтажа.
Лесен контрол
Потребителите могат гъвкаво да избират между различни стратегии за управление и да адаптират режима на работа на отоплителната система към своите предпочитания. В зависимост от външната температура, може да се определи кога термопомпата да осигурява топлината и кога газовият кондензен котел. Настройките се правят с помощта на контролния блок Logamatic RC310.
При паралелна работа термопомпата доставя само необходимата отоплителна енергия над точката на бивалентност (bivalent temperature) – външната температура, при която термопомпата все още може да покрива отоплителния товар без допълнителен топлинен генератор или без електрически нагревателен елемент. Под тази точка конвенционалният топлинен генератор се включва и поддържа термопомпата.
Топлата вода е независима от точката на бивалентност. Тук термопомпата зарежда резервоара, докато достигне оптималната си температура на подаване. Ако това не е достатъчно за пълното зареждане на резервоара, се активира конвенционалният топлинен генератор.